Wolne Terminy
 
Pierwsze wolne terminy

Sprawdź jak obecnie działają
nasze oddziały i poradnie

  Czytaj więcej

All fields are required.

Close Appointment form

Rehabilitacja kobiet w ciąży i połogu

Ciąża to szczególny i piękny okres w życiu Kobiety. To również czas, gdy w organizmie przyszłej Mamy zachodzi wiele zmian. Najbardziej zauważalne zmiany dotyczą postawy ciała i ogólnego wyglądu Kobiety, ale możemy je zaobserwować także w niemal każdym narządzie. To sprawia, iż przez średnio 280 dni Kobieta musi się borykać chociażby z labilnością nastroju, wzrostem masy ciała, dusznościami, zmianą sylwetki i sposobu poruszania się, obrzękami czy bólami kręgosłupa.

Wraz z rozwojem wiedzy medycznej oraz zaleceń i rekomendacji dotyczących postępowania w okresie ciąży, do lamusa odchodzi podejście ograniczające w tym okresie wszelką aktywność fizyczną. Udowodniono, iż umiarkowana i kontrolowana przez specjalistę aktywność fizyczna w ciąży przynosi wymierne korzyści samej kobiecie jak i dziecku. A zdrowa Mama to zdrowy Maluszek!

Dlatego wychodząc Paniom w ciąży naprzeciw proponujemy terapie, która pomoże przeżyć te 9 miesięcy w sposób świadomy i w poczuciu bezpieczeństwa.

Gwarantujemy indywidualne podejście, intymna atmosferę oraz profesjonalny, uzależniony potrzebami i możliwościami pacjentki dobór zabiegów i ćwiczeń.

POŁÓG

9 miesięcy ciąży to dla organizmu spora rewolucja. Również poród, często porównywany z przebiegnięciem maratonu, to ogromny wysiłek dla Kobiety i jej ciała. Teraz Kobieta musi się zregenerować i przygotować do nowej roli – mamy. Ale połóg to nie tyko okres kiedy oswajamy się i skupiamy na Maluszku. To ok. 6 tygodni kiedy ciało „świeżo upieczonej” Mamy czeka szereg zmian. To co zmieniało się 9 miesięcy musi teraz wycofać się i powrócić do stanu sprzed ciąży. Jednak nie oczekujmy, że powrót do poprzedniej formy nastąpi w tym krótkim czasie. Zwłaszcza jeśli organizm Kobiety będzie miał dodatkowo zmagać się z powikłaniami i dolegliwościami wynikającymi ze zmian, które zaszły w czasie ciąży i porodu.

Większość Kobiet godzi się i przyjmuję za coś normalnego takie problemy jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, zmniejszenie doznań seksualnych, nieestetyczną bliznę po cesarskim cięciu czy obwisły brzuch. Jednak tak nie powinno być! I nie musi!

Służymy swoją wiedzą i profesjonalizmem proponując Paniom odpowiednio dobraną terapię poporodową.

Oferujemy min.:

  • mobilizację blizny po cesarskim cięciu
  • pracę z rozejściem kresy białej ( mięśni prostych brzucha)
  • indywidualny dobór ćwiczeń dla szybszego powrotu do formy po porodzie
  • trening mięśni dna miednicy