Wolne Terminy
 
Pierwsze wolne terminy

Sprawdź jak obecnie działają
nasze oddziały i poradnie

  Czytaj więcej

All fields are required.

Close Appointment form

Stulejka

operacja stulejkaStulejka – to zwężenie otworu napletka, które uniemożliwia odsłonięcie żołędzi prącia i prowadzi do kompleksów. Utrudnia higienę miejsc intymnych. Pod napletkiem mogą gromadzić się resztki moczu, złuszczony napletek, resztki nasienia, co często prowadzi do rozwoju infekcji bakteryjnych. Przez to stulejka może powodować stany zapalne u mężczyzn i ich partnerek.

Leczenie
Metoda leczenia zależy od wielu czynników, dlatego warto skonsultować się z lekarzem. U osób dorosłych najczęściej jest stosowany prosty zabieg operacyjny. Poszerzane jest ujście napletka, co umożliwia jego swobodne zsuwanie z żołędzia. W niektórych przypadkach napletek jest usuwany całkowicie.

 

Stulejka wieku dojrzałego – diagnoza i leczenie

Zwężenie otworu napletka powszechnie określane mianem stulejki nie zawsze wynika z nieprawidłowości w rozwoju młodego człowieka. Dolegliwość ta może być udziałem także dorosłego mężczyzny, który wcześniej nie miał żadnych kłopotków z napletkiem. Wśród przyczyn stulejki wieku dojrzałego wskazuje się na przebyte infekcje, które atakowały skórę prącia zostawiając po sobie blizny zwężające ujście napletka. Do innych przyczyn występowania tej nieprzyjemniej nieprawidłowości anatomicznej zalicza się także nieprawidłową higienę, stany zapalne męskich narządów płciowych oraz powikłania cukrzycowe.

Ze stulejką wieku dojrzałego można sobie radzić na dwa sposoby. Jedni specjaliści polecają „trening” połączony z aplikacją maści sterydowych. Inni są zdania, że metoda ta przynosi więcej strat niż korzyści, ponieważ nieumiejętne lub zbyt gwałtowne naciąganie skóry napletka na żołądź może prowadzić do pęknięć, a w konsekwencji zakażeń, co tylko pogłębi stulejkę i spotęguje związane z nią dolegliwości.

Dlaczego niezbędna jest operacja stulejki?

Nieleczona stulejka wiąże się z dolegliwościami bólowymi oraz dużym dyskomfortem fizycznym i psychicznym. W wielu przypadkach wpływa ona niekorzystnie na jakość życia seksualnego powodując ból. W skrajnych sytuacjach stulejka może być przyczyną zupełnej rezygnacji mężczyzn z odbywania stosunków seksualnych. 

Stulejka – operacja czy zabieg?

W ośrodkach Centrum Urologii „Urovita” od lat z sukcesami leczymy stulejkę i stulejkę wieku dojrzałego wykonując małoinwazyjne operacje urologiczne. Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.

Pacjenci po przeprowadzonej operacji stulejki odzyskują pełną sprawność, także seksualną po upływie około miesiąca od zabiegu. Gojenie się rany trwa około dwóch tygodni. W tym czasie pacjenci mogą odczuwać dyskomfort i drobne dolegliwości bólowe.