Wolne Terminy
 
Pierwsze wolne terminy

Sprawdź jak obecnie działają
nasze oddziały i poradnie

  Czytaj więcej

All fields are required.

Close Appointment form

Biopsja fuzyjna prostaty

BIOPSJA FUZYJNA PROSTATY to nowoczesna metoda pobrania wycinków z gruczołu krokowego do badania histopatologicznego pod kontrolą rezonansu magnetycznego i ultrasonografu.

Biopsja fuzyjna stercza jest obecnie zalecana przez urologiczne towarzystwa naukowe jako najbardziej dokłada metoda wykrywania raka gruczołu krokowego. W przeciwieństwie do zwykłej biopsji wykonywanej tylko pod kontrolą ultrasonografu, biopsja fuzyjna łączy dokładność badania rezonansu magnetycznego, w którym dokładnie uwidocznione są podejrzane o nowotworzenie miejsca w sterczu, z ultrasonograficznym celowaniem. Pozwala to na bardzo dokładną lokalizację w sterczu zmiany podejrzanej o nowotwór i precyzyjne pobranie z niej wycinka.

Dodatkową zaletą biopsji fuzyjnej jest fakt wykonywania jej z ominięciem odbytnicy co znacznie redukuje możliwość wystąpienia infekcji mogącej prowadzić do sepsy. Biopsja fuzyjna wykonywana jest przez krocze w znieczuleniu miejscowym, co czyni ja bezbolesną i bezpieczną. Pozwala to na skrócenie pobytu w szpitalu do ok 2 godzin.

Biopsja fuzyjna prostaty nie jest zabiegiem refundowanym przez NFZ.

W Śląskim Centrum Urologii Urovita zabieg biopsji fuzyjnej prostaty wykonywany jest w cenie 4200 złotych (cena obejmuje koszt badania histopatologicznego).

Koszyk świadczeń refundowanych obejmuje klasyczną biopsję prostaty>>.
Mogą ją Państwo wykonać w Śląskim Centrum Urologii Urovita.

Rejestracja na zabiegi biopsji fuzyjnej prostaty i biopsji tradycyjnej pod numerem +48 32 111 42 75