Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Nefrektomia

Nefrektomia – Leczenie raka nerki

Nefrektomia radykalna, organooszczędna resekcja guza nerki oraz nefroureterektomia to zabiegi operacyjne, które przeprowadza się u pacjentów, u których zdiagnozowano guza nerki, miedniczki nerkowej lub moczowodu. Leczenie operacyjne – niezależnie od tego czy jest to nefrektomia laparoskopowa czy zabieg wykonany chirurgicznie – jest w takich przypadkach standardem postępowania, a zarazem najbardziej efektywną metodą leczenia.

Co to jest nefrektomia radykalna?

Nefrektomia radykalna to zabieg polegający na usunięciu całej nerki. Operację przeprowadza się u pacjentów ze zdiagnozowanym guzem nerki, u których guz jest większy niż 7cm lub jego lokalizacja albo inne, zależne od stanu pacjenta przyczyny, nie pozwalają na wykonanie zabiegu oszczędzającego organ.

Alternatywą dla nefrektomii jest zabieg organooszczędnej resekcji guza. Do zabiegu oszczędzającego organ kwalifikowani są pacjenci, u których guz nerki nie przekracza stadium zaawansowania T1 (guz w żadnym wymiarze nie przekracza 7 cm) i jest zlokalizowany w miejscu umożliwiającym oszczędzenie pozostałej części nerki. Wykonanie jedynie częściowej resekcji nerki z oszczędzeniem pozostałej części narządu pozwala zachować funkcje wydalnicze chorej nerki.

Nefrektomia laparoskopowa

Nefrektomia laparoskopowa to jedna z metod leczenia guzów nerki, polegająca na usunięciu całego narządu poprzez kilka niewielkich otworów w skórze. Dzięki zastosowaniu techniki laparoskopowej zabieg resekcji charakteryzuje się bardzo małą inwazyjnością, co pozwala Pacjentowi szybko wrócić do domu i normalnych aktywności dnia codziennego. Krótki okres rekonwalescencji po nefrektomii ma bardzo duże znaczenie dla przebiegu dalszego leczenia oraz motywacji Pacjenta, dlatego – jeśli tylko nie występują przeciwskazania do zabiegu – naszym Pacjentom polecamy zabieg laparoskopowy.

Nefrektomia laparoskopowa – Śląskie Centrum Urologii „Urovita”

Specjalizujemy się w pomocy Pacjentom onkologicznym, u których wykryto guza nerki, miedniczki nerkowej lub moczowodu. Oferujemy leczenie operacyjne z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury medycznej, co pozwala nam przeprowadzać operacje o niewielkim stopniu ingerencji w ciało pacjenta. W przypadku Pacjentów, u których nie stwierdzono występowania przeciwskazań do leczenia laparoskopowego zabiegi operacyjne przeprowadzamy przy pomocy laparoskopu. Laparoskopowo wykonujemy zarówno nefrektomię radykalną, jak i zabiegi oszczędzające organ.

Nefrektomia laparoskopowa jest przeprowadzana w Śląskim Centrum Urologii „Urovita” przez wykwalifikowanych i doświadczonych chirurgów-urologów.

Nefrektomia w asyście robota chirurgicznego

Nefrektomia w asyście robota chirurgicznego: Systemy Versius i Da Vinci Chirurgia robotyczna daje możliwość efektywnego leczenia operacyjnego pacjentów zakwalifikowanych do

Nefrektomia metodą laparoskopową

Laparoskopowa operacja nerki to zabieg coraz częściej wykorzystywany w urologii i uroonkologii. Dzięki wideooptyce technika laparoskopowa pozwala na pełną kontrolę

Nefrektomia metodą otwartą

Nefrektomia metodą otwartą Nerki są położone poza otrzewną na tylnej ścianie jamy brzusznej. Chirurg przeprowadzający operację może uzyskać dostęp do