Operacje Robotowe
 
Operacje prostaty w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Tomografia komputerowa

Tomografia komputerowa (TK, CT) – metoda diagnostyczna wykorzystująca promieniowanie rentgenowskie (jonizujące) w celu uzyskania obrazów tomograficznych (przekrojów) badanego obiektu (tkanek, narządów). Dane są przetwarzane za pomocą odpowiedniego sprzętu, dzięki czemu otrzymujemy obraz w różnych odcieniach szarości, w zależności od gęstości tkanki lub istniejącej patologii.

Jest badaniem bezbolesnym, nieinwazyjnym, precyzyjnym. Przebieg TK jest stosunkowo szybki i prosty. Nie wpływa negatywnie na działanie wszczepionych aparatów medycznych (np. rozrusznik serca).

Tomografia komputerowa pozwala zobrazować jednocześnie kości, tkanki i narządy wewnętrzne. W urologii wykonujemy TK jamy brzusznej i TK miednicy małej.

Śląskie Centrum Urologii Urovita nie posiada własnej Pracowni Tomografii Komputerowej. W przypadku potrzeby wykonania badania prosimy o kontakt – wówczas wskażemy podmioty współpracujące z Urovita w powyższym zakresie.

Tomografia komputerowa jamy brzusznej

Tomografia komputerowa jamy brzusznej – metoda diagnostyczna, za pomocą której tworzone są obrazy badanych struktur w obrębie jamy brzusznej. Procedura

Tomografia komputerowa miednicy małej

Tomografia komputerowa miednicy małej należy do badań radiologicznych, wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie. Pozwala na ocenę struktur anatomicznych. Badanie często jest wykonywane