Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Rehabilitacja sportowa

Nasza oferta jest skierowana do wszystkich osób aktywnych fizycznie oraz uprawiających sport amatorsko i profesjonalnie.Wysiłek fizyczny jest bardzo ważny dla zdrowia każdego człowieka, ale nierzadko zdarza się, że doprowadza do nagromadzenia się przeciążeń, kontuzji i urazów. Rehabilitacja sportowa jest procesem, który ma przywrócić sportowca do poprzedniego poziomu funkcjonowania i do pełnego powrotu do uprawianej dyscypliny sportowej w tak krótkim czasie, jak to tylko możliwe.

Odnowa biologiczna

Trenując sprawiamy, że nasz organizm pracuje na pełnych obrotach, ważne jest zatem, aby pomóc mu w regeneracji po intensywnym wysiłku.Idealnym sposobem na poprawienie pracy układu krwionośnego, redukcję napięcia mięśni, usunięcie z mięśni ubocznych produktów nadmiernego wysiłku jest odnowa biologiczna.Naszym sprawdzonym sposobem jest połączeniem różnych zabiegów przywracających równowagę w organizmie (praca podciśnienia, tlenoterapia, fala uderzeniowa oraz krioterapia z kompresją).

W trosce o zdrowie sportowców

Nasze Centrum Medyczne opiera diagnostykę o szczegółowe badania USG, RM oraz rozpoznania kliniczne fizjoterapeutów i lekarzy. Rehabilitacja zawodników różnych dyscyplin sportowych wymaga od nas stosowania elementów treningu funkcjonalnego opartego o charakterystyczne schematy ruchowe, które są niezbędne w późniejszych etapach powrotu do sportu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z zawodowymi sportowcami rożnych dyscyplin sportowych, które pozwoliło nam wypracować własne standardy postępowania, którymi kierujemy się przez cały okres pracy z pacjentami – sportowcami.

Rehabilitacja sportowa: Zalety

Rehabilitacja sportowa jest niezwykle ważnym elementem procesu leczenia kontuzji i urazów sportowych, jak również regeneracji po wzmożonym wysiłku fizycznym. Wśród zalet rehabilitacji sportowej warto wymienić:

  • szybsze i bardziej skuteczne leczenie urazów: Rehabilitacja sportowa jest specjalnie dostosowana do potrzeb sportowców, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne leczenie urazów. Programy rehabilitacyjne są często opracowywane indywidualnie, aby odpowiadać na specyficzne wymagania danego urazu i dyscypliny sportowej.
  • zapobieganie powrotom kontuzji: Poprzez wzmocnienie mięśni, poprawę elastyczności i równowagi, rehabilitacja sportowa pomaga zmniejszyć ryzyko ponownych urazów.
  • optymalizację wydajności fizycznej: Rehabilitacja sportowa nie tylko pomaga w powrocie do zdrowia po kontuzji, ale także może przyczynić się do poprawy ogólnej wydajności fizycznej sportowca. Poprzez indywidualnie dostosowane ćwiczenia, sportowcy mogą poprawić siłę, szybkość, zwinność i wytrzymałość.
  • profesjonalne wsparcie w świadomym planowaniu treningu: Rehabilitacja sportowa często obejmuje pomoc w planowaniu treningu, aby zapewnić, że powrót do sportu odbywa się stopniowo i bezpiecznie, minimalizując ryzyko ponownych urazów.

Dla kogo rehabilitacja sportowa?

Wbrew obiegowej opinii rehabilitacja sportowa nie jest zarezerwowana wyłącznie dla zawodowych sportowców. To forma terapii, z zalet której może skorzystać każda osoba uprawiająca sport. Co ważne, z rehabilitacji sportowej mogą również korzystać dzieci, młodzież i seniorzy.