Wolne Terminy
 
Pierwsze wolne terminy

Sprawdź jak obecnie działają
nasze oddziały i poradnie

  Czytaj więcej

All fields are required.

Close Appointment form

Rak stercza

leczenie raka prostatyNowotwór gruczołu krokowego występuje najczęściej u mężczyzn powyżej 50 roku życia i jest drugim/trzecim, co do częstotliwości występowania, nowotworem w statystyce onkologicznej. Rozwija się wolno i odpowiednio wcześnie wykryty jest całkowicie uleczalny.

Leczenie prostaty – kiedy należy zgłosić się do specjalisty?

Dla wielu pacjentów wizyta w gabinecie urologicznym jest bardzo krępująca, dlatego jak tylko mogą starają się jej uniknąć. Tymczasem objawy raka prostaty do złudzenia przypominają zwykłe zapalenie pęcherza moczowego, które większość pacjentów bagatelizuje lecząc się na własną rękę środkami farmakologicznymi dostępnymi w aptece bez recepty. Jakich objawów nie wolno nam ignorować?

Do podstawowych objawów raka prostaty i zapalenia pęcherza moczowego zalicza się m.in.:

  • ból podbrzusza,
  • krew w moczu,
  • trudności przy oddawaniu moczu.

Leczenie raka prostaty – metody

Rak prostaty może być leczony na wiele sposobów. W zależności do stopnia zaawansowania choroby oraz jej złośliwości lekarz może zalecić leczenie operacyjne, radioterapię a także leczenie małoinwazyjne. Niezależnie od tego, jakie leczenie prostaty zaleci urolog powinno ono być dostosowane do pacjenta, a więc jego wieku, stopnia zaawansowania choroby, złośliwości choroby oraz współistnienia innych schorzeń. W przypadku zaawansowanego raka prostaty zaleca się przeprowadzenie prostatektomii radykalnej.

Prostatektomia radykalna – operacja prostaty

W sytuacji, kiedy rak prostaty jest zaawansowany, konieczne okazuje się całkowite usunięcie gruczołu krokowego. Współczesne metody leczenia sprawiają, że operacja prostaty staje się coraz mniej inwazyjna. Obecnie najczęściej przeprowadza się ją przy użyciu laparoskopu. Dzięki temu okres rekonwalescencji i rehabilitacji po zabiegu jest nieporównywalnie krótszy do okresu rekonwalescencji po tradycyjnym zabiegu chirurgicznym.

Leczenie raka prostaty

Śląskie Centrum Urologii „Urovita” ma dobre doświadczenia, zarówno pod względem prawidłowej diagnostyki, jak i skuteczności leczenia raka prostaty. Naszym Pacjentom zapewniamy kompleksową pomoc medyczną na każdym etapie choroby – od prawidłowej i szybkiej diagnostyki, jaką zapewnia precyzyjnie przeprowadzona biopsja prostaty, przez dobór odpowiedniej metody leczenia raka, aż po wizyty kontrolne po zakończonym leczeniu.

Pacjentów zainteresowanych możliwością rozpoczęcia leczenia w wybranej placówce Śląskiego Centrum Urologii zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z listami naszych szpitali urologicznych oraz poradni specjalistycznych.

Bezpośredni kontakt dla pacjentów onkologicznych

Koordynator Pakietu Onkologicznego –  Anna Adamczyk

tel: 883 340 687 w godzinach 9:00 – 15:00

Po godzinie 15:00 prosimy o kontakt mailowy:

email: anna.adamczyk@urovita.pl