Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Centrum masażu

Pracownia masażu

W Naszym Centrum poza rehabilitacją zajmujemy się również pracą z ciałem jaką niewątpliwie jest masaż. Jest on nieodzownym elementem rehabilitacji, w procesie powrotu do formy, po kontuzjach jak i samodzielnie w schorzeniach bólowych mięśni spowodowanych napięciem i innymi dysfunkcjami narządu ruchu.

Masaże wykonujemy łącząc techniki z masażu klasycznego, masażu tkanek głębokich, poprzecznego i funkcyjnego które dobierane są indywidualnie do problemu z jakim pacjent się zgłasza. Tym sposobem masaż łagodzi napięcia i bóle mięśniowe, wpływa na pracę układu krążenia, układu nerwowego, hormonalnego a także pośrednio wpływa na pracę narządów wewnętrznych, odżywia skórę i poprawia jej elastyczność.

Kiedy warto przyjść na masaż?

Na masaż warto przyjść zawsze, profilaktyczne zastosowanie masażu może pomóc uniknąć wielu kontuzji czy też efektów, które są wynikiem Naszego trybu życia. Długa wymuszona pozycja ciała np.: jazda samochodem, praca przy komputerze, brak ruchu często prowadzą do napięciowych bólów zarówno w obrębie kręgosłupa jaki i kończyn.

Kto może korzystać z masażu?

Z masażu może korzystać każdy niezależnie od płci i wieku. Istnieją ogólnie przyjęte przeciwwskazania kwalifikujące do masażu jednak zawsze proponujemy skonsultować się ze swoim lekarzem bądź terapeutą wykonującym zabieg. Przed przystąpieniem do masażu masażysta powinien przeprowadzić wywiad, zbadać pacjenta oraz poinformować o wszystkim tym co łączy się zabiegiem tym samym wyeliminować wszelkie wątpliwości.

Masaż relaksacyjny

Głównym celem masażu relaksacyjnego jest jak sama nazwa wskazuje relaks. Techniki wykorzystywane podczas tego zabiegu mają zbawienny wpływ na nasz stan fizyczny i psychiczny. Powolne ruchu jakie wykonuje terapeuta zmniejszają napięcie mięśniowe, rozluźniają tkanki powodując ich dożywienie, stymulują regenerację zmęczonych mięśni, niwelują skutki stresu. Atmosfera w gabinecie sprzyja odprężeniu. Dodatkowym atutem tego typu zabiegów jest ich wpływ na stan skóry, poprzez stymulację układu limfatycznego nasz organizm szybciej pozbywa się toksyn przez co skóra jest bardziej jędrna i elastyczna.