Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Śląskie Centrum Urologii Urovita

Mam przyjemność przedstawić Państwu Śląskie Centrum Urologii „Urovita” – jest to nowoczesny szpital o urologicznym, ginekologicznym i onkologicznym profilu działalności z pełnym zakresem możliwości diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych.

Szpital powstał w budynku istniejącego od ponad 50 lat chorzowskiego oddziału urologii.
Budynek przebudowano i wyremontowano dostosowując go do standardów unijnych. Aktualnie, z uwagi na dynamiczny rozwój, szpital rozbudowano o III Odcinek Oddziału Urologii oraz Oddział Onkologii.
Zajmujemy się leczeniem chorób układu moczowego i męskich narządów płciowych obejmując opieką kobiety i mężczyzn.
Wszyscy lekarze pracujący w ośrodku posiadają specjalizację z urologii / ginekologii oraz wieloletnie doświadczenie diagnostyczne i zabiegowe. Pielęgniarki to świetnie wyszkolony zespół z dużym doświadczeniem urologicznym.
Szpital wyposażony jest w najwyższej klasy sprzęt medyczny wspomagający diagnozowanie oraz leczenie chorób układu moczowo-płciowego.

Misja naszego szpitala to “Wszystko z myślą o Tobie”

dr n. med. Andrzej Szurkowski
Lekarz Naczelny – Ordynator

 

Zakres działalności medycznej:

  • Prowadzimy diagnostykę ultrasonograficzną.
  • Prowadzimy badania profilaktyczne w kierunku nowotworów układu moczowo-płciowego (rak nerek, pęcherza i górnych dróg moczowych, gruczołu krokowego, nowotwór jądra, rak prącia, rak trzony macicy, macicy, jajników, sromu).
  • Diagnozujemy i leczymy zachowawczo i operacyjnie choroby stercza, a przy odpowiednich wskazaniach wykonujemy jego badanie inwazyjne jakim jest biopsja stercza z badaniem histopatologicznym.
  • Leczymy kompleksowo kamicę moczową metodami małoinwazyjnymi jak kruszenie falą pozaustrojową (ESWL), ureteroskopowo i renoskopowo (URSL i PCNL). Zabiegi wykonywane są zarówno ambulatoryjnie jak i stacjonarnie z możliwością pełnego znieczulenia.
  • Wykonujemy radykalne operacje onkologiczne w zakresie całego układu moczowego.
  • Diagnozujemy i leczymy (np. operacje z użyciem nowoczesnych taśm) zaburzenia w nietrzymaniu moczu oraz inne choroby utrudniające oddawanie moczu z ich pełną diagnostyką urodynamiczną.
  • W ramach Szpitala działa Poradnia Urologiczna i Ginekologiczna dorosłych zajmując się ambulatoryjnym leczeniem schorzeń urologicznych i ginekologicznych w ramach refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
  • Lekarze przyjmują również wszystkich chętnych w ramach Gabinetów Prywatnych.
  • Dysponujemy również własnym transportem medycznym do przewożenia pacjentów szpitala.

MAPKA KOMPLEKSU >>