Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Operacje wszczepiania sztucznego zwieracza cewki moczowej na NFZ

Ślaskie Centrum Urologii UROVITA posiada kontrakt z NFZ na realizację zabiegów wszczepienia sztucznego zwieracza cewki moczowej. Zabieg likwiduje problem nietrzymania moczu u mężczyzn i jest refundowany przez NFZ.

Kwalifikacją do zabiegu zajmuje się Zastępca Ordynatora lek. Wojciech Michalik.

Konsultacje odbywają się w każdą środę, w godzinach 9:00 – 10:30, po wcześniejszym umówieniu wizyty.
Rejestracja wizyt pod numerem +48 32 111 42 42

Problem nietrzymania moczu a zwieracz cewki moczowej

Nietrzymanie moczu u mężczyzn to najczęściej powikłanie leczenia radykalnego z powodu raka stercza. Zarówno operacja radykalna całkowitego wycięcia gruczołu krokowego oraz radykalne leczenie opierające się na radioterapii może powikłać się nietrzymaniem moczu o różnym nasileniu. Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która znacznie obniża jakość życia, utrudniając lub wręcz uniemożliwiając powrót do aktywności sprzed zabiegu. W zależności od zakresu problemu oraz rokowań, pacjenci borykający się z problemem  nietrzymania moczu po operacji prostaty mogą poddać się specjalistycznej fizjoterapii lub leczeniu zabiegowemu. Nowoczesne leczenie nietrzymania moczu wymaga zastosowania urządzenia w postaci sztucznego zwieracza cewki moczowej, dzięki któremu możliwe jest przywrócenie pierwotnego funkcjonowania układu moczowego.

Sztuczny zwieracz cewki moczowej – skuteczne i bezpieczne rozwiązanie

Nasz szpital stosuje aktualnie nowoczesny zwieracze Zephir, Victo i Victo Plus oraz Atoms.
Każde z tych urządzeń jest dobierane do sytuacji pacjenta po szczegółowej analizie jego dolegliwości i rodzaju nietrzymania moczu. W ten sposób jesteśmy w stanie tak dobrać zwieracz cewki moczowej, żeby w jak największym stopniu przywrócić pacjentowi komfort życia oraz swobodę podejmowania różnorodnych aktywności fizycznych.

Kwalifikacja do zabiegu

Kwalifikacja pacjenta do zabiegu opiera się na szczegółowym omówieniu i wyjaśnieniu wszelkich szczegółów dotyczących zasad kwalifikacji, ryzyka okołooperacyjnego, możliwych powikłań i spodziewanych rezultatów z uwzględnieniem stopnia nietrzymania moczu. Podczas kwalifikacji wykonuje się również badanie urodynamiczne oraz cystoskopię celem wykluczenia nadaktywności pęcherza i zwężenia cewki moczowej.

Wszystkie konieczne badania wykonujemy na miejscu bezpłatnie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pacjentów zainteresowanych możliwością przeprowadzenia zabiegu wszczepienia sztucznego zwieracza cewki moczowej zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą w ustaleniu dogodnego terminu wizyty kwalifikacyjnej.

Zwieracz VICTO Zwieracz ATOMS
sztuczny zwieracz cewki moczowej VICTO zwieracz cewki moczowej ATOMS