Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Prostatektomia w asyście robota chirurgicznego

Prostatektomia w asyście robota chirurgicznego: Systemy Versius i Da Vinci

Systemy chirurgiczne Versius i Da Vinci wspierają lekarzy w zakresie zabiegów urologicznych i ginekologicznych. Jednym z zabiegów realizowanych w asyście robota chirurgicznego jest prostatektomia. Operacja usunięcia prostaty z wykorzystaniem robota chirurgicznego jest aktualnie najbardziej innowacyjną metodą leczenia chirurgicznego. Zaawansowana technologia zmniejsza ryzyko występowania powikłań i skraca okres rekonwalescencji pacjenta.

Przebieg operacji prostaty w asyście systemu Versius i Da Vinci

Niezależnie od tego, jakim systemem chirurgicznym dysponuje wybrana placówka przebieg zabiegu usunięcia gruczołu krokowego jest taki sam. Chirurg operuje przy pomocy niezwykle precyzyjnych narzędzi wprowadzanych do ciała pacjenta za pośrednictwem specjalnych kanałów. Jeden z kanałów jest wykonany specjalnie w celu wprowadzenia optyki. Optyka stanowi kluczowy element, dzięki któremu chirurg nie tylko widzi pole operacji, ale przede wszystkim może działać z wysoką precyzją i skutecznością.

Przez pierwszy kanał do organizmu wprowadzany jest dwutlenek węgla. Jego celem jest wywołanie sztucznej odmy, która:

  • stwarza miejsce od przeprowadzenia zabiegu,
  • umożliwia prawidłową pracę optyki,
  • zmniejsza krwawienie.

Na kolejnych etapach zabiegu chirurg preparuje przednią powierzchnię gruczołu i uwalnia go od powięzi miedniczej. Następnie odcina prostatę od szyi pęcherza moczowego. W trakcie zabiegu preparowany jest możliwie jak najdłuższy odcinek cewki moczowej, który jest później wykorzystywany do odbudowy ciągłości pęcherz moczowego. Pęcherzyki nasienne i dystalne końce nasieniowodów zostają odcięte i skoagulowane.

Systemy Versius i Da Vinci: Korzyści dla pacjenta

Zastosowanie systemów chirurgicznych Versius i Da Vinci pozwala na bardzo bezpieczne poruszanie się po tkankach oraz podgląd nawet trudnodostępnych miejsc. Ramiona robota pozwalają na bardzo precyzyjne wykonywanie ruchów, co w sposób bezpośredni przekład się na niską inwazyjność zabiegu. Operacja w asyście systemu robotycznego cechuje się również lepszym efektem estetycznym.