Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Fizjoterapia kobiet w ciąży

Fizjoterapia kobiet w ciąży

Ciąża to szczególny i piękny okres w życiu Kobiety. To również czas, gdy w organizmie przyszłej Mamy zachodzi wiele zmian.

Najbardziej zauważalne zmiany dotyczą postawy ciała i ogólnego wyglądu Kobiety, ale możemy je zaobserwować także w niemal każdym narządzie.

To sprawia, iż przez średnio 280 dni Kobieta musi się borykać chociażby z labilnością nastroju, wzrostem masy ciała, dusznościami, zmianą sylwetki i sposobu poruszania się, obrzękami czy bólami kręgosłupa i bioder. W redukowaniu powyższych dolegliwości pomaga fizjoterapia w ciąży oraz fizjoterapia uroginekologiczna. 

Rejestracja na konsultacje i zabiegi pod numerem telefonu: 32 111 42 60

Fizjoterapia uroginekologiczna w ciąży

Wraz z rozwojem wiedzy medycznej oraz zaleceń i rekomendacji dotyczących postępowania w okresie ciąży, do lamusa odchodzi podejście ograniczające w tym okresie wszelką aktywność fizyczną. Udowodniono, iż umiarkowana i kontrolowana przez specjalistę aktywność fizyczna w ciąży przynosi wymierne korzyści samej kobiecie jak i dziecku. A zdrowa Mama to zdrowy Maluszek!

Dlatego wychodząc Paniom w ciąży naprzeciw proponujemy terapie, która pomoże przeżyć te 9 miesięcy w sposób świadomy i w poczuciu bezpieczeństwa, a zarazem przygotuje mamę i dziecko na moment przyjścia maluszka na świat. Nasza oferta obejmuje aktywności, takie jak:

  • fizjoterapia w ciąży,
  • fizjoterapia uroginekologiczna w ciąży.

Gwarantujemy indywidualne podejście, intymną atmosferę oraz profesjonalny, uzależniony potrzebami i możliwościami pacjentki dobór zabiegów i ćwiczeń.

Jeśli planujesz bądź już jesteś w ciąży:

  • zgłoś się do fizjoterapeutki uroginekologicznej w celu skonsultowania swojego stanu zdrowia
  • na 1 wizycie odbędzie się wnikliwy wywiad, ocena postawy ciała, a także zostaną omówione dolegliwości, z którymi się borykasz, bądź mogą wystąpić w przyszłości
  • dobór metod terapeutycznych uzależniony jest od trymestru oraz stanu zdrowia pacjentki
  • w późnym okresie ciąży fizjoterapeutka przygotuje twoje krocze do porodu siłami natury, aby zapobiec pęknięciu czy nacięciu krocza oraz nauczy cię jak sama możesz wykonywać masaż krocza w warunkach domowych
  • dodatkowo dowiesz się jak zadbać o swoje ciało po porodzie siłami natury czy cięciu cesarskim będąc jeszcze w szpitalu oraz we wczesnym okresie połogowym.

Rejestracja na konsultacje i zabiegi pod numerem telefonu: 32 111 42 60