Operacje Robotowe
 
Operacje prostaty w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Nietrzymanie moczu u kobiet

nietrzymanie moczu u kobietNietrzymanie moczu u kobiet (NTM)

NTM może mieć postać wysiłkową, z parcia lub mieszaną. Warto rozpoznać pierwsze objawy i podjąć terapię, zanim problem nasili się i utrudni normalne funkcjonowanie.

Rejestracja na konsultacje i zabiegi pod numerem telefonu: 32 111 42 60

Doraźnym rozwiązaniem problemu nietrzymania moczu u kobiet jest specjalna bielizna. Nie należy jej jednak traktować w kategoriach rozwiązania docelowego. Tylko profesjonalne leczenie nietrzymania moczu skutecznie uwalnia od wstydliwego problemu, jednocześnie wpływając na poprawę jakości życia.

Objawem niepokojącym jest więc:

  • Wyciekanie choćby kropli moczu przy wysiłku typu dźwiganie, kaszel, kichanie, śmiech – tłumaczenia typu „to tylko kilka kropli”; „jestem podziębiona” są niebezpieczne. Nasilanie się wysiłkowego nietrzymania moczu to coraz większe porcje popuszczane coraz częściej, w sytuacjach również typu chodzenie po schodach czy w ostateczności – nawet przy podnoszeniu się z krzesła, siadaniu.
  • Parcia naglące – czyli konieczność oddania moczu w czasie krótszym, niż 15 minut. Już sam ten objaw utrudnia wyjścia na dłuższe spacery, do kina, teatru itp. Nasilony to nietrzymanie moczu z parcia – a więc gubienie moczu przed zdążeniem do toalety (charakterystyczne jest tu popuszczanie już w momencie wchodzenia do niej czy nawet siadania).
  • Nadreaktywność pęcherza moczowego – czyli korzystanie z toalety częściej, niż co 2 – 3 godziny. Ważna jest przy tym ilość moczu: jeśli są to małe porcje, poniżej 250ml, to znaczy, że pęcherz moczowy nie pracuje w całej swojej objętości. Podobnie jest w przypadku nocnego budzenia się. Innym objawem jest uczucie niezupełnego wypróżnienia. Przy tych objawach warto oczywiście wykluczyć infekcję. Z drugiej strony – nawracające infekcje mogą być oznaką złej pracy zwieracza pęcherza moczowego.

Z myślą o pacjentkach, których dotyczy problem nietrzymania moczu u kobiet zespół specjalistów Śląskiego Centrum Urologii Urovita opracowało odpowiednie rozwiązanie problemu

Proces leczenia rozpoczynamy od  konsultacji lekarskiej mającej na celu ustalenie przyczyn schorzenia. Podczas pierwszej wizyty lekarskiej oceniamy mikcję (oddawanie moczu) a następnie wykonujemy badanie ogólne moczu. W zależności od wskazań medycznych przeprowadzane jest również badanie USG układu moczowego

W Śląskim Centrum Urologii „Urovita” pacjentka przebywa w komfortowych warunkach, zapewniających poczucie intymności i spokoju.

Do zabiegów elektrostymulacji  mięśni dna miednicy używamy specjalnej elektrody dopochwowej. Bardzo ważne jest to, że w  Śląskim Centrum Urologii „Urovita”  stosujemy trening mięśni dna miednicy z wizualizacją na ekranie (Biofeedback). Dzięki temu świadomie możemy kurczyć odpowiednie grupy mięśni i na bieżąco śledzić postępy terapii. W ten sposób dostosowujemy terapię do indywidualnych potrzeb oraz bieżących możliwości fizycznych pacjentki.

Rejestracja na konsultacje i zabiegi pod numerem telefonu: 32 111 42 60