Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Nefrektomia w asyście robota chirurgicznego

Nefrektomia w asyście robota chirurgicznego: Systemy Versius i Da Vinci

Chirurgia robotyczna daje możliwość efektywnego leczenia operacyjnego pacjentów zakwalifikowanych do zabiegu nefrektomii częściowej oraz radykalnej. Systemy Da Vinci i Versius zapewniają wysoką precyzję działań chirurga, a co za tym idzie pozwalają na ograniczenie ingerencji w ciało pacjenta do absolutnego minimum. W efekcie skracają okres rekonwalescencji i wpływają korzystnie na samopoczucie pacjenta po zabiegu.

Nefrektomia w asyście robota chirurgicznego jest przeprowadzana metodą laparoskopową. W zależności od specyfiki i zakresu zabiegu chirurg wykonuje od 3 do 4 niewielkich nacięć, za pośrednictwem których wprowadza do ciała optykę oraz specjalne narzędzia.

Systemy chirurgiczne Versius i Da Vinci: Korzyści dla pacjentów

System chirurgiczny stanowi najlepsze narzędzie. Chirurgia robotyczna daje urologom możliwość prowadzenia operacji minimalnie inwazyjnych, precyzyjnych i kompletnych, o wysokiej czystości onkologicznej. Z perspektywy pacjenta wiąże się natomiast z:

  • mniejszą liczbą powikłań,
  • zmniejszeniem bólu pooperacyjnego,
  • mniejszą utratą krwi,
  • lepszym efektem kosmetycznym,
  • krótszą rekonwalescencją.

Dodatkową zaletą nefrektomii w asyście systemów Versius i Da Vinci jest możliwość przeprowadzenia operacji w przypadku pacjentów z obciążonym wywiadem.

Wskazanie do operacji w asyście systemu chirurgicznego

Robotyczna nefrektomia jest dedykowana do leczenia operacyjnego guzów nerki ograniczonych do narządu i nieprzekraczających swoim rozmiarem 4 cm średnicy. Zabieg można przeprowadzić także w przypadku umiejscowienia guza w miedniczne nerkowej. Polega on na usunięciu całego narządu. W zależności od rozmiaru i lokalizacji guza, nowotwory o średnicy mniejszej niż 4 cm mogą wymagać jedynie częściowej resekcji nerki. Operacie oszczędzające również przeprowadza się w asyście systemu chirurgicznego. Jego podstawową zaletą jest możliwość zachowania niezwykle wysokiej precyzji działania, dzięki czemu usunięciu podlega tylko guz z niezbędnym marginesem zdrowych tkanek.