Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Urazy narządów ruchu

Urazy narządów ruchu są bardzo częste. Proces leczenia urazów narządów ruchu powinien być ściśle związany z procesem rehabilitacji, aby przywrócić pacjenta do pełnej sprawności.
W urazach narządów ruchów ważny jest kontakt z ortopedą w trakcie trwania całego procesu leczenia. W wielu przypadkach ważne jest, by proces rehabilitacji rozpoczął się wraz z procesem leczenia. Wcześnie zapoczątkowana, ciągła i kompleksowa rehabilitacja przyniesie najlepsze efekty, owocujące pełną sprawnością. W przypadku bardziej skomplikowanych urazów może się okazać, że rehabilitacja będzie długa i żmudna, jednak warto ją podejmować, aby odzyskać możliwie dużą sprawność.

Kinezyterapia i inne metody rehabilitacji

W procesie rehabilitacji po urazach narządów ruchu ważną rolę pełni kinezyterapia. Ćwiczenia gimnastyczne wykonywane pod bacznym okiem rehabilitanta, pozwolą na odzyskanie właściwej sprawności w rehabilitowanej kończynie. Oprócz kinezyterapii powrót do sprawności wspierają inne metody rehabilitacji, także fizykoterapeutyczne, takie jak elektroterapia, magnetoterapia, krioterapia za pomocą specjalnego urządzenia Game Ready , kinesiotaping i wiele innych, które są indywidualnie dobierane przez doświadczonych rehabilitantów