Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Nietrzymanie moczu u mężczyzn

Przed i pozabiegowa rehabilitacja u mężczyzn po zabiegu prostatektomii radykalnej.

Nietrzymanie moczu nie dotyczy wyłącznie kobiet. Problem nietrzymania moczu może występować również u mężczyzn w przebiegu różnych chorób m.in. chorób układu moczowego. Śląskie Centrum Urologii „Urovita” jako jeden z pierwszych ośrodków w Polsce oferuje kompleksowe zabezpieczenie pacjenta w przypadku planowanego zabiegu prostatektomii radykalnej.

Z myślą o naszych Pacjentach zespół lekarzy urologów wraz z fizjoterapeutami opracowali odpowiedni program przygotowania pacjenta do zabiegu operacyjnego oraz usprawnianie pacjenta w odpowiednim momencie po zabiegu prostatektomii. Opracowany program ma na celu zmniejszenie ryzyka związanego z nietrzymaniem moczu, a jednocześnie usprawnienie pacjenta oraz jego szybszą rekonwalescencję po zabiegu. W ramach programu rehabilitacji prowadzimy również kompleksową terapię mającą na celu rozwiązanie problemu nietrzymania moczu po operacji prostaty.  

Rejestracja na konsultacje i zabiegi pod numerem telefonu: 32 111 42 60

Nietrzymanie moczu u mężczyzn po zabiegach prostatektomii

Nietrzymanie moczu po operacji prostaty to dolegliwość u mężczyzn, którzy zostali poddani prostatektomii, operacji przerostu prostaty lub guza pęcherza moczowego. Dolegliwość choć częsta,  jest niezwykle krępująca i wpływa negatywnie na powrót do normalnego życia po operacji. Dlatego pacjentom przygotowywanym do operacji oraz pacjentom, po jej wykonaniu oferujemy profesjonalną rehabilitację.

Rehabilitacja po operacji prostaty umożliwia przywrócenie prawidłowego funkcjonowania pęcherza moczowego, a w rezultacie skuteczne rozwiązanie problemu z nietrzymaniem moczu.

Naszą ofertę rehabilitacji kierujemy zarówno do Pacjentów Śląskiego Centrum Urologii „Urovita”, jak i pacjentów innych ośrodków medycznych. Z zalet autorskiego programu terapeutycznego mogą skorzystać Panowie przed planowanym zabiegiem oraz po jego przeprowadzeniu.

Najlepsze rezultaty przynosi połączenie części przedoperacyjnej i pooperacyjnej terapii. Nie oznacza to jednak, że pacjenci, którzy przed zabiegiem nie mieli okazji skorzystać z profesjonalnej pomocy fizjoterapeuty nie mogą tego uczynić po zabiegu.

Rehabilitacja po operacji prostaty

Pacjentów przed oraz po operacji prostaty zainteresowanych skorzystaniem z naszego autorskiego programu terapeutycznego zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i pomożemy w ustaleniu dogodnego terminu rozpoczęcia sesji terapeutycznych.

Rejestracja na konsultacje i zabiegi pod numerem telefonu: 32 111 42 60