Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Operacje robotowe

Operacja da Vinci lub w asyście robota chirurgicznego Versus

Operacje ginekologiczne da Vinci podobnie jak operacje w asyście robota chirurgicznego Versius charakteryzują się ograniczoną ingerencją w ciało pacjentki, dzięki czemu pozwalają na krótszą rekonwalescencję oraz ograniczają ryzyko wystąpienia niepożądanych komplikacji. To samo dotyczy operacji prostaty da Vinci, której cena skłania coraz większą liczbę pacjentów do poszukiwania pomocy w prywatnych ośrodkach terapeutycznych. Jak działa robot Da Vinci?

Roboty chirurgiczne – jak działają?

Robot Versius, podobnie jak robot da Vinci ma za zadanie umożliwić przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego w sposób minimalnie inwazyjny. Robot chirurgiczny Versius składa się z konsoli chirurga, mobilnej kolumny endoskopowej z kamerą oraz maksymalnie trzech mobilnych kolumn narzędziowych. Przed zabiegiem sama konfiguracja systemu zajmuje maksymalnie 15 minut, co pozwala na częste wykorzystywanie robota i jego dostosowywanie do zmieniających się potrzeb.

Operacja Vesius podobnie jak operacja da Vinci odbywa się przy możliwie jak najmniejszej ingerencji w ciało. Średnica otworu, przez który operujący lekarz uzyskuje dostęp do narządu wynosi zaledwie sześć milimetrów. Dla pacjenta oznacza to szereg dodatkowych korzyści:

  • zmniejszenie krwawienia,
  • redukcję bólu,
  • minimalizację ryzyka infekcji,
  • szybszą rehabilitację po zabiegu.

W efekcie powyższego pacjenci poddający się zabiegom chirurgicznym w asyście specjalistycznych robotów mogą ograniczyć czas pobytu w szpitalu do minimum i szybciej wrócić do codziennych aktywności. Jednak operowanie w asyście robota chirurgicznego to nie tylko korzyści dla pacjenta/pacjentki. Z perspektywy zespołu chirurgicznego Versius oraz robot da Vinci to niezwykle ergonomiczne rozwiązania, które dzięki obrazowaniu 3D w rozdzielczości HD oraz łatwemu sterowaniu narzędziami pozwalają zmniejszyć stres i zmęczenie chirurga w trakcie przeprowadzania operacji.

Robot Da Vinci i Versius – zakres wykonywanych zabiegów

Zastosowanie wsparcia robotów chirurgicznych umożliwia rozszerzenie zakresu chirurgii o niskiej ingerencji w ciało poza zakres zabiegów tradycyjnie kwalifikowanych do leczenia laparoskowego. Chirurgia robotyczna zrewolucjonizowała sposób, w jaki ginekolodzy i urolodzy wykonują skomplikowane operacje, umożliwiając im działanie z jeszcze większą precyzją i kontrolą niż dotąd. Robot umożliwia przeprowadzeni niezwykle precyzyjnych operacji – szybko, bezpiecznie i pod kontrolą doświadczonego operatora.

W leczeniu ginekologicznym roboty da Vinci i Versius pozwalają na:

  • wyłuszczenie mięśniaków macicy – miomektomia,
  • wycięcie macicy z powodu łagodnych schorzeń ginekologicznych – histerektomia,
  • wycięcie macicy w chorobach nowotworowych – histerektomia,
  • całkowite usunięcie ognisk endometriozy.

W leczeniu urologicznym natomiast na bezpieczne usunięcie prostaty, w tym także przeprowadzenie zabiegu radykalnej prostatektomii, pęcherza moczowego i nerek.

Robot da Vinci: Refundacja NFZ operacji w asyście robotów chirurgicznych

Pacjentki zainteresowane przeprowadzeniem operacji ginekologicznej da Vinci oraz pacjentów zainteresowanych operacją prostaty da Vinci zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą Śląskiego Centrum Urologii UROVITA i kontaktu. Zabiegi ginekologiczne przeprowadzamy w asyście robota chirurgicznego Versius. Robot chirurgiczny Versius działa na bardzo podobnej zasadzie co robot Da Vinci. W praktyce, pozwala uzyskać identyczne rezultaty terapeutyczne, przy ograniczonej ingerencji w ciało pacjenta/pacjentki i krótkim okresie rekonwalescencji.

Współpracujemy z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu przysługuje Państwu refundacja NFZ. Refundacja NFZ na zabiegi w asyście robota da Vinci i Versius jest tożsama. Pacjentów zainteresowanych możliwością przeprowadzenia zabiegu w możliwie jak najkrótszym terminie informujemy, iż realizujemy zarówno operacje ginekologiczne, jak i operacje urologiczne (prostaty, pęcherza moczowego i nerek) w ramach refundacji NFZ w terminie około 4 tygodni. Pacjentów zainteresowanych leczeniem operacyjnym zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia wszystkich szczegółów. Dowiedź się więcej ile kosztuje operacja robotem Da Vinci!