Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Prostatektomia

Prostatektomia – Leczenie raka stercza

Prostatektomia to zabieg chirurgiczny lub laparoskopowy wykonywany u pacjentów ze zdiagnozowanym rakiem stercza. W przypadku guza ograniczonego do narządu prostatektomia radykalna, a więc usunięcie chorobowo zmienionego gruczołu krokowego jest najskuteczniejszą metodą leczenia raka prostaty, która w wielu przypadkach pozwala na całkowite wyleczenie.

Co to jest prostatektomia radykalna?

Prostatektomia radykalna to zabieg polegający na usunięciu całego gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz, w niektórych przypadkach, węzłów chłonnych. Prostatektomia radykalna może być wykonana jako zabieg otwarty lub jako laparoskopowa prostatektomia. Zabieg otwarty wykonuje się poprzez nacięcie powłok brzucha nad spojeniem łonowym, co pozwala operatorowi na wizualną ocenę miejscowego zaawansowania nowotworu i indywidualnych warunków anatomicznych pacjenta. Zabieg laparoskopowy przeprowadza się przy znacznie mniejszej ingerencji w ciało pacjenta. Zmieniony chorobowo organ usuwa się przy pomocy kilku niewielkich nacięć.

Laparoskopowa prostatektomia

Laparoskopowa prostatektomia to obecnie jedna z najczęściej praktykowanych form prostatektomii radykalnej. Wynika to przede wszystkim z małej inwazyjności zabiegu, a co za tym idzie krótkim pobytem chorego w szpitalu oraz ograniczonym do minimum czasem rekonwalescencji. Krótka rekonwalescencja ma bardzo duże znaczenie dla pacjentów onkologicznych, którzy powinni możliwe jak najszybciej wrócić do wykonywania czynności dnia codziennego. Laparoskopowa prostatektomia umożliwia wykonanie zabiegu ratującego życie, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego komfortu zarówno w trakcie, jak i bezpośrednio po zabiegu.

Prostatektomia radykalna otwarta

Nie każdy pacjent ze zdiagnozowanym rakiem stercza może się poddać leczeniu laparoskopowemu. W przypadku pacjentów, u których występują przeciwwskazania do leczenia laparoskopowego wykonuje się tzw. zabieg otwarty. Prostatektomia radykalna otwarta to metoda leczenia przeznaczona dla pacjentów z nowotworem stercza ograniczonym do narządu lub zaawansowanym miejscowo.

Prostatektomia w Śląskim Centrum Urologii „Urovita”

Śląskie Centrum Urologii „Urovita” dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i zabiegowym. Naszym Pacjentom zapewniamy kompleksową opiekę – od diagnozy, przez leczenie operacyjne, aż po wyzdrowienie. Prostatektomia radykalna to zabieg, który przeprowadzamy laparoskopowo. W przypadku pacjentów niekwalifikujących się do zabiegu laparoskopowego wykonujemy zabieg otwarty. W każdym przypadku nad prawidłowym przebiegiem zabiegu czuwa wykwalifikowany i doświadczony chirurg – urolog.

Prostatektomia w asyście robota chirurgicznego

Prostatektomia w asyście robota chirurgicznego: Systemy Versius i Da Vinci Systemy chirurgiczne Versius i Da Vinci wspierają lekarzy w zakresie

Prostatektomia metodą laparoskopową

Operacja prostaty laparoskopowo Wskazaniem do przeprowadzenia prostatektomii metodą laparoskopową jest nowotwór prostaty ograniczony do narządu lub zaawansowany miejscowo, ale bez

Prostatektomia metodą otwartą

Prostatektomia metodą otwartą Radykalna prostatektomia metodą otwartą jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym u pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową stercza. W trakcie

Ilość wykonanych zabiegów prostatektomii radykalnej

 

  2022 r.  2023 r. 2024 r. – styczeń – kwiecień
PROSTATEKTOMIA – operacje robotyczne 196
operacji
392
operacji