Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Biopsja pęcherza

Biopsja pęcherza moczowego wykonywana jest w celu analizy histopatologicznej jego śluzówki. Zabieg wykonywany jest w sali zabiegowej. Lekarz urolog wprowadza cystoskop zabiegowy, wewnątrz którego umieszczone są małe kleszczyki do pobierania wycinków. W przypadku krwawienia po pobraniu wycinka miejsce pobrania koaguluje się. W większości przypadków po biopsji pęcherza moczowego zakładany jest cewnik Foley’a, który utrzymywany jest przez 1 – 2 dni. Zabieg diagnostyczny stosuje się w celu pobrania wycinków zmienionych chorobowo tkanek. Biopsję przeprowadza się w znieczuleniu.

Biopsja pęcherza  moczowego – wskazania

Biopsja pęcherza moczowego, zwłaszcza w przypadku prawidłowo wyglądającej śluzówki nie jest badaniem rutynowym. Decyzję o przeprowadzeniu badania diagnostycznego lekarz podejmuje w oparciu o określone wskazania. Wśród symptomów oraz wskazań do wykonania biopsji pęcherza zalicza się:

  • nieprawidłowy wygląd śluzówki pęcherza moczowego,
  • stwierdzenie komórek nowotworowych w cytologii moczu,
  • stwierdzenie litego guza pęcherza,
  • konieczności oceny śluzówki pod kątem obecności tak zwanego raka „in situ”

Biopsja pęcherza – zapraszamy na profesjonalne badanie diagnostyczne

W Śląskim Centrum Urologii „Urovita” przeprowadzamy specjalistyczne badania diagnostyczne w kierunku diagnostyki nowotworowej. Pacjentów skierowanych na biopsję pęcherza moczowego zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zapewniamy bezpieczeństwo podczas zabiegu oraz komfort bezpośrednio po nim. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu, wykorzystując w tym celu nowoczesną aparaturę medyczną.

Usługi diagnostyczne kierujemy zarówno do Pacjentów naszego Centrum, jak również pacjentów innych ośrodków medycznych.