Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Klawiterapia

Metoda klawiterapii polega na wzbudzaniu utraconego przewodnictwa nerwowego poprzez ucisk „chorego” miejsca specjalistycznym narzędziem zwanym „klawikiem” które w swym kształcie i wyglądzie przypomina gwóźdź. Klawiki wykonane są ze stali chirurgicznej zaprojektowanej i tak, by narzędzie pomimo pewnej ostrości nie naruszało ciągłości naskórka pacjenta. Wspomniane zaostrzenie klawika spełnia funkcję stymulującą impuls nerwowy, który dociera do kluczowych struktur układu nerwowego. Wykorzystujemy w tym celu tylko naturalne człowiekowi mechanizmy (w postaci własnych neurochemicznych przekaźników sterujacych czynnikami molekularnymi) bez stosowania wspomagaczy w postaci chemii jak to ma miejsce w tradycyjnej farmakologii.

Klawiterapia: Co leczy?

Dr Ferdynand Barbasiewicz odkrył, że  na ciele znajduje się 1100 punktów, odpowiadających za różnorodne dolegliwości, w tym także dolegliwości bólowe. Umiejętna stymulacja tych punktów przynosi bardzo dobre rezultaty w obrębie leczenia bólu kręgosłupa i bólu głowy, rozluźniania mięśni i uwalniania stresu. Pobudzanie impulsów nerwowych przy pomocy „klawika” daje ciału impuls do rozpoczęcia procesu regeneracji i samoleczenia.

Klawiterapia jest metodą naturalną, dzięki temu z jej zalet może skorzystać praktycznie każdy Pacjent. Metoda ta me być wykorzystywana w charakterze leczenia wspomagającego podczas leczenia medycyną konwencjonalną lub jako samodzielna forma leczenia.

Jak przebiega proces klawiterapii?

Zabieg poprzedza pogłębiony wywiad na temat stanu zdrowia Pacjenta. Na tej podstawie terapeuta określa punkty, które będą stymulowane podczas zabiegu. Ucisk „klawika” na stymulowany punkt trwa od kilku do kilkunastu sekund i jest powtarzany aż do momentu, w którym dolegliwości bólowe ustąpią.

Zaleca się, żeby pierwsze sesje klawiterapii odbywać regularnie. Ich częstotliwość jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności do zgłaszanego problemu oraz reakcji organizmu.

Zalety klawiterapii

Klawiterapię uznaje się za bardzo skuteczną metodę walki z dolegliwościami bólowymi, m.in. bólem kręgosłupa i głowy. Jest również rekomendowanym sposobem na uwalnianie stresu i odprężenie się.

Wśród zalet zabiegu wskazać można m.in.:

  • wszechstronność terapii,
  • jej nieinwazyjny charakter,
  • możliwość uzyskania pożądanych rezultatów terapeutycznych w stosunkowo krótkim czasie.

Klawiterapia Katowice

Oferta medyczno-terapeutyczna Śląskiego Centrum Urologii „Urovita” obejmuje również klawiterapię. Współpracujemy w tym zakresie z grupą wysoko wykwalifikowanych ekspertów, którzy dbają o prawidłowy przebieg i efektywność realizowanej terapii. W razie pytań lub wątpliwości nasz Zespół pozostaje do dyspozycji. Obsługujemy Pacjentów z Katowic, jak i całego województwa.