Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

15 października – Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

15 października – Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

Celem Europejskiego Dnia Walki z Rakiem, ustanowionego na 15 października jest budowanie świadomości istnienia nowotworów, przełamywanie tabu, nauka samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. W tym dniu wpieramy osoby chore i ich rodziny. Znakiem solidarności z nimi jest założenie różowej wstążki.

Każdego roku na raka zapada 130.000 osób, a prognozy wskazują, że za dziesięć lat ich liczba może wzrosnąć do 160.000. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u płci pięknej.  Jest drugą, po raku płuc, przyczyną największej umieralności kobiet w Polsce – szacuje się, że dotyka on 10.000 z nich rocznie, co oznacza, że każdego roku na nowotwory piersi zachoruje 30 na 100.000 pań.  

Przyczyn może być wiele – głównie są to obciążenia genetyczne, zmiany hormonalne, stres, otyłość, zła dieta, używki, brak ruchu i inne czynniki warunkujące współczesny styl życia.

Profilaktyka podstawą

Obecnie głównym powodem dużej liczby chorych, którzy umierają na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Każda kobieta powinna dokonywać samobadania piersi raz w miesiącu – po rozpoczęciu cyklu menstruacyjnego. Warto również pamiętać o regularnym wykonywaniu USG i mammografii piersi u swojego ginekologa.

Diagnostyka raka piersi nie jest kosztowna ani inwazyjna, a wczesne wykrycie ewentualnych zmian zwiększą szansę na całkowite wyleczenie.

 

Urovita zachęca do regularnej profilaktyki!
Zadbaj o zdrowie swoje i bliskich.  Zbadaj się!

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z wybranym specjalistą w naszej Poradni. TEL: 32 111 42 42   TEL: 32 111 42 44.