Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Zaufaj doświadczeniu UROVITY

Zaufaj doświadczeniu UROVITY

Kamica moczowa jest chorobą przewlekłą, której przebieg bywa różny. U części osób obecność złogów w nerkach nie daje żadnych dolegliwości, w innych przypadkach wiąże się z okresowo dużymi bólami. Dopiero ostry stan zapalny praktycznie zwala z nóg i (tu nie ma wątpliwości) wymaga hospitalizacji.

Złogi tworzą się w nerkach sukcesywnie. Krążące w organizmie bakterie stają się ogniskiem krystalizacji, podobnie jak zalegający mocz. Jeżeli więc zauważasz u siebie problem z całkowitym wypróżnieniem pęcherza, znajdujesz się w grupie ryzyka i warto się z wyprzedzeniem, profilaktycznie skontaktować ze specjalistą. Odpowiednio dobrana dieta potrafi usprawnić funkcjonowanie przewodu moczowego i powstrzymać rozwój choroby.

Zakażenie występujące przy kamicy nerkowej jest poważną komplikacją i w większości przypadków potrzebna jest interwencja urologiczna. W ostatnim czasie postęp medycyny pozwolił na rozwój metod mniej inwazyjnych niż operacje. Jedną z nich jest rozbijanie kamieni nerkowych metodą ESWL, dostępne w Centrum Urologii Urovita. Zabieg polega na kruszeniu i rozbijaniu kamieni nerkowych falą uderzeniową generowaną pozaustrojowo ESWL przy wykorzystaniu aparatu USG lub promieni RTG.