Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Dziękujemy za udział w Konferencji

Dziękujemy za udział w Konferencji

18 maja w hotelu Diament w Chorzowie, odbyła się konferencja dla przyszłych mam. Organizatorem był Śląski Instytut Matki i Noworodka w Chorzowie oraz Urovita. Gościliśmy około 100 przyszłych mam, które podczas wydarzenia wysłuchały wykładów, spotkały się z położnymi prowadzącymi szkołę rodzenia, poplotkowały między sobą.

W trakcie konferencji wystąpił prof. dr hab. Krzysztof Sodowski, który uspokajał kobiety przed lękiem porodowym, który jest źródłem wewnętrznego niepokoju niemal każdej przyszłej mamy.

Dr n. med. Patrycja Sodowska zwracała uwagę na konieczność przeprowadzania badań prenatalnych.

Ordynator oddziału Joanna Wilk-Tyl swoje wystąpienie poświęciła tematowi karmienia piersią. Opowiedziała, jak wartościowe jest mleko mamy i jak bardzo jest ono wygodne 🙂

Lek. Roman Zimnol mówił o ważnym temacie dotyczącym znieczulenia w trakcie porodu. Wskazał przy tym sytuacje, które stanowią przeciwwskazania. A co najważniejsze, powiedział, dlaczego znajdujemy 1000 powodów, dla których znieczulamy, gdy inni znajdują 1000 powodów, żeby nie znieczulać do porodu.

Panie dowiedziały się także o programie Aktywna Mama, który jest organizowany przez Rehabilitację Urovita. Ćwiczenia dla kobiet w ciąży muszą być bezpieczne zarówno dla mamy jak i dla dziecka – mówiła Pani fizjoterapeutka Rehabilitacji Urovita Agnieszka Bolforska-Gnip.

Joanna Jańczuk ze szkoły rodzenia Simin Famila udzielała Paniom cennych porad, opowiedziała o zajęciach jakie organizuje dla przyszłych rodziców.

Pani Aleksandra Adamczyk pokazywała jak wygodnie zamotać dziecko w chuście. Dziękujemy naszym Gościom za czynny udział w Konferencji 🙂

Dopisała nam pogoda, frekwencja i obecność partnerów, wśród których znaleźli się: Przychodnia św. Jana, Centrum Medyczne Beskidzka, Polski Bank Komórek Macierzystych , BoboWózki – Katowice, Pestka Photography , Nationale Nederlanden, Medela , Meringer. To dzięki nim Panie mogły wygrać między innymi
– laktator oraz zestaw produktów od firmy Medela
– wanienkę ufundowaną przez Bobo Wózki
– żel ułatwiający poród naturalny oraz plaster zapobiegający powstawaniu blizn- ufundowany przez Meringer

Jak zapewnia organizator takie spotkania na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń organizowanych dla mam nie tylko z Chorzowa.