Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Poznaj zasady bezpieczeństwa

Poznaj zasady bezpieczeństwa

Jak ochronić się przed koronawirusem?

Zagrożenie koronawirusem COVID-19 rośnie z dnia na dzień. Na dzień dzisiejszy mamy już ogłoszone zjawisko pandemii, z którym musimy się zmierzyć. W TV praktycznie przez większość czasu nadawane są komunikaty, w jaki sposób należy się zachowywać, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa i stworzyć warunki, w których będzie on w stanie wyginąć. Podstawowym sposobem na zmniejszenie ryzyka zarażenia się jest zachowanie podstawowych zasad higieny. Z uwagi na to, że wirus przenosi się drogą kropelkową, musimy przede wszystkim często myć ręce, a gdy nie ma takiej możliwości – trzeba dezynfekować dłonie środkami na bazie alkoholu (minimalna zawartość 60%). Podczas kaszlu lub kichania należy zakryć nos i usta zgiętym łokciem bądź użyć chusteczki higienicznej. Następnie trzeba umyć lub zdezynfekować dłonie. Zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów.

Jedną z podstawowych zasad higieny jest również unikanie dotykania okolic oczu, ust i nosa. Ważne jest także stronienie od dużych skupisk ludzi (np. galerie, kina, sklepy wielkopowierzchniowe). Nie należy witać się uściskiem dłoni czy pocałunkiem, nie powinno się też pić czy jeść ze wspólnych naczyń. Jeśli jest to możliwe, powinno się zachować co najmniej metr odległości od innych osób, w szczególności od tych, które kaszlą, kichają (w tym wypadku wydalane są małe krople śliny i śluzu, zawierające wirusa) czy mają gorączkę.

Powyższe metody są stosowane w przypadku zapobiegania wszelkim chorobom przenoszonym drogą kropelkową.

Każda osoba, która czuje się chora lub przeziębiona, powinna myśleć o innych. W przypadku gorączki, kaszlu czy problemów z oddychaniem należy zostać w domu. Pomocy medycznej można zasięgnąć np. przez telefon, ponieważ objawy ze strony układu oddechowego mogą mieć wiele przyczyn – zarówno wirusową (np. wirusy paragrypy, grypy, adenowirusy) jak i bakteryjną (np. mykoplazma, chlamydia, pałeczki krztuśca).

W skrócie:

  • powinno się unikać zgromadzeń
  • należy stosować podstawy higieny osobistej
  • trzeba zachować minimum metr odległości od innych osób

Główny Inspektorat Sanitarny zamieszcza na bieżąco na stronie internetowej (www.gis.gov.pl) w aktualnościach najnowsze informacje na temat koronawirusa. Warto się z nimi zapoznać. Z uwagi na to, że sytuacja zmienia się dynamicznie i zwiększa się teren, gdzie występuje ryzyko zarażenia koronawirusem, zaleca się noszenie masek ochronnych i rękawiczek.

 

W naszym Szpitalu podjęliśmy decyzję, aby maksymalnie ograniczyć przebywanie na terenie obiektu osób odwiedzających.
Dla SIMINu wprowadziliśmy również obostrzenie w kwestii porodów rodzinnych oraz odwiedzin. Na ten moment nie ma możliwości uczestnictwa partnerów podczas porodu, ani odwiedzin. Prosimy o zrozumienie, gdyż naszym celem jest zachowanie warunków bezpiecznych dla maluszków i ich mam.
Jesteśmy przekonani, że wykażą się Państwo zrozumieniem. Nasz personel dołoży wszelkich starań, aby każda Pacjentka czuła się u nas komfortowo i możliwie szybko wróciła do domku z maluszkiem.