Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Sprawdź szczegóły promocji!

Sprawdź szczegóły promocji!

MBST to terapeutyczny rodzaj rezonansu magnetycznego. Nasza placówka dysponuje urządzeniem MBST® ArthroSpinFlex, które przeznaczone jest do leczenia dużych obszarów ciała: obręczy barkowej, tułowia, kolan, kręgosłupa czy obręczy miednicznej. Takie schorzenia, jak zapalenie stawów i kości, osteoporoza w zdecydowanej większości w początkowej fazie rozwoju choroby, przebiegają bezobjawowo. Wspomniane dolegliwości, mogą o sobie znać do kilku miesięcy lub nawet kilku lat od rozpoczęcia procesu chorobowego.

Jak działa Technologia MBST®?

To rodzaj terapeutycznego rezonansu magnetycznego, który jest uznawany za najlepszą, najbardziej skuteczną metodę efektywnej kuracji chorób kości i stawów. Leczenie dzięki terapii MBST polega na stymulacji procesów regeneracyjnych organizmu. MRI jest procesem diagnostyki medycznej, dzięki której lekarze mogą wygenerować obraz tkanek miękkich (chrząstki i więzadła). Efekty leczenia MRI pojawiły się, gdy pacjenci cierpiący na choroby stawów, po badaniu tą metodą odczuwali znacznie mniejszy ból.

Jakie są zalety leczenia metodą MBST?

  • Pacjenci leczeni tą metodą nie odczuwają żadnych efektów ubocznych.
  • Aplikowanie regenerującego i stymulującego pola magnetycznego, na obszar dotknięty zaburzeniem powoduje, że niesprawne komórki wracają do ich fizjologicznego stanu.
  • Terapia MBST stymuluje komórki kostne, chrzęstne do namnażania.
  • Zmniejsza, lub w całości niweluje odczuwalny przez pacjenta ból
  • Odkłada operację, a w niektórych przypadkach pozwala na uniknięcie inwazyjnej metody leczenia.
  • Krótki okres prowadzonej terapii. Jej trwanie (5,7 lub 9 godzin) uzależnione jest od rodzaju i rozwoju choroby.

To jedne z wielu zalet, leczenia metodą MBST, lista jej znacznie dłuższa. Skuteczność technologii MBST jest opatentowana na całym świecie, a efekty jej działania potwierdzono w badaniach prowadzonych na całym świecie. Jej trwałość wynosi do czterech lat po zakończeniu leczenia. Co więcej, w niektórych przypadkach efekt zastosowanej terapii utrzymywał się aż do 8 lat. Każdy pacjent leczony jest w sposób unikatowy, uwzględniający główną przyczynę bólu tkanek i stawów pacjenta. Urządzenie zaprogramowane jest indywidualnie dla potrzeb każdej osoby, a jego parametry dostosowane są do głównej dolegliwości. Leczenie metodą MBST działa bezpośrednio na przyczynę bólu, w zdecydowany i szybki sposób łagodząc jego objawy. Terapia nie może być stosowana w przypadku osób, którym w okolicy poddawanej zabiegowi wszczepiono implanty elektroniczne (np. rozruszniki, pompy insulinowe), a także kobiet w ciąży czy pacjentów cierpiących na zakażenia bakteryjne, wirusowe, nowotwory, białaczkę czy HIV.

Cena terapii, różni się w zależności od czasu jej trwania. Leczenie Rezonansem Magnetycznym MBST, trwa 5,7 lub 9 sesji, ich koszt to odpowiednio 2950, 3950, 4950 złotych. Śląskie Centrum Urologii Urovita przygotowało specjalną promocję, dzięki której do końca marca 2021 roku do zabiegów terapią MBST każdy z naszych pacjentów otrzymuje, bez dodatkowej opłaty dwa tygodnie rehabilitacji ruchowej, a także zestaw ćwiczeń, które można wykonać we własnym domu. A wszystko to, w cenie zabiegu MBST.