Operacje Robotowe
 
Operacje prostaty w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Szkoła Rodzenia SIMiN Familia

Szkoła Rodzenia SIMiN Familia

Jeszcze kilka lat temu, gdy przyszli Rodzice słyszeli, że są zajęcia w Szkole Rodzenia, spoglądali po sobie wzajemnie i pytali, po co im właściwie takie spotkanie. Czuli zażenowanie na myśl o intymnych rozmowach wśród innych osób. Na szczęście ten sposób myślenia coraz rzadziej można spotkać w społeczeństwie.

W naszej szkole rodzenia Simin Familia, zajęcia są prowadzone przez praktyków – m.in. położne, ratowników medycznych, pediatrów, psychologów czy specjalistkę chustonoszenia, którzy każdego dnia pracują z dziećmi i dla dzieci, wspierając Rodziców na początku drogi, jaką jest rodzicielstwo.

Co możesz zyskać uczestnicząc w zajęciach szkoły rodzenia?

Zalet, które niosą za sobie zajęcia jest bardzo wiele. Trudno je wyliczyć wszystkie jednak do najważniejszych należy zaliczyć praktyczną wiedzę dotyczącą przebiegu porodu, porad co młoda mama powinna zabrać ze sobą do szpitala, ale również ćwiczenia oddechowe czy pozwalające zachować sprawność fizyczną sprzed ciąży. Tak, ciąża nie jest przeszkodą do ćwiczeń. Co prawda należy je zmodyfikować aby były bezpieczne zarówno dla mamy,jak i dla maluszka. Dlatego jeśli przed ciążą uprawiałaś sport skontaktuj się ze swoim ginekologiem i zapytaj czy aktywność fizyczna Wam nie zaszkodzi.

W czasie ciąży wiele kobiet uskarża się na bóle kręgosłupa. Jest to spowodowane ciężarem jaki musi on utrzymać. Jednak można zminimalizować (lub nawet zniwelować) tę uciążliwość. Wystarczy zastosować odpowiedni zestaw ćwiczeń przeznaczonych dla ciężarnych. Dzięki tej aktywności mięśnie kręgosłupa zostaną wzmocnione.

Jednak mamy, które uczęszczają na zajęcia AKTYWNA MAMA w ciąży, podkreślają jak ważne okazały się ćwiczenia już w momencie porodu. Właściwa kondycja młodej mamy jest istotnym punktem podczas porodu, gdyż jej mięśnie są bardziej odporne na przesilenie podczas parcia. Podczas narodzin malucha istotne jest oddychanie podczas skurczów. Ćwiczeń, które wspomogą sprowadzenie na świat dziecka jest bardzo wiele. Jednakże nie wszystkie powinny być wykonywane przez każdą mamę. Dlatego specjaliści z szkoły rodzenia Simin Familia pokażą najodpowiedniejsze i doradzą jak partnerzy mogą wspomóc przyszłe mamy w przygotowaniach do wielkiego dnia, jak i podczas porodu.

Czas ciąży to niebywałe wyzwanie dla ciała i zdrowia kobiety, dlatego zdarza się, że pojawiają się pewne dolegliwości, których wolałybyśmy uniknąć. Jedną z nich jest niewątpliwie nietrzymanie moczu. Kobieta może mieć kłopoty tej natury w czasie ciąży, jak również po porodzie. Problem, choć dość wstydliwy, jest powszechny wśród młodych mam. W Simin Familia nie ma tematów tabu, dlatego podczas zajęć prezentowane są również ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśni Kegla, odpowiedzialnych za trzymanie moczu.

Zachęcamy do zgłoszenia się do szkoły rodzenia Simin Familia. Zajęcia są bezpłatne, z zdobyta wiedza jest ogromnie cenna i pozwala na spokojne przeżycie najpiękniejszego dnia w Waszym życiu.