Operacje Robotowe
 
Operacje prostaty w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

ZDROWIE KOBIETY

Zalatane, zabiegane, zapracowane…w nadmiarze obowiązków często zapominają o sobie; o swoich potrzebach i co gorsze, o swoim zdrowiu. Odkładanie na jutro badań profilaktycznych, wizyt kontrolnych, decyzji o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej, prowadzi często w ślepy zaułek. Po latach takiego trybu życia, pojawia się niechęć do zmian, a czasem nawet lęk przed pójściem do lekarza i strach przed ewentualną diagnozą. Liczne kampanie społeczne przypominają o profilaktyce, badaniach kontrolnych  i zmianie trybu życia. Niestety często bywa za późno. I to nie dlatego za późno, że medycyna nie daje sobie rady ze schorzeniami. Za późno bo trafiamy do lekarza w zaawansowanym stadium choroby.

Kobiety są narażone na wiele chorób. Do najczęstszych schorzeń występujących u kobiet zalicza się: choroby układu krążenia oraz nowotwory. Te pierwsze są po części wynikiem obciążeń genetycznych, ale mogą też mieć związek z trybem życia (stres, złe odżywianie, brak snu). W kontekście chorób nowotworowych, statystyki alarmują. Rak piersi wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi o nowotwory zdiagnozowane u kobiet. Stanowi on też drugą, najczęstszą przyczynę zgonów. W ciągu roku wykrywanych jest ponad 18 tysięcy zachorowań, z czego 1/3, a wynika to z późnego zgłoszeni się do lekarza, umiera.

Kolejnym częstym schorzeniem, na które zapadają kobiety, jest rak szyjki macicy. Jest on spowodowany wirusem HPV. Lekarze rekomendują szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy, których największa skuteczność jest wtedy, kiedy sczepieniom będą podlegały już dziewczynki ok. 12-14 roku życia. Wspomnieć także należy, że wirus HPV może także wywołać zmiany nowotworowe u mężczyzn. Dlatego szczepieni są także chłopcy. Oczywiście proces nabycia odporności na tego wirusa może dotyczyć także starszych, ale wtedy skuteczność szczepionki jest nieznacznie mniejsza. Aby uniknąć raka szyjki macicy, zaleca się cykliczne, regularne badania kontrolne u ginekologa i wykonywanie badania cytologicznego. Jak wskazują badania, możliwe jest całkowite wyleczenie takiego nowotworu ( 99,9 % wyleczeń ), pod warunkiem wykrycia go w fazie przedinwazyjnej. Nowotwór to nie wyrok. Badajmy się regularnie w poradni ginekologicznej i zasięgajmy porad u lekarza ginekologa onkologa. Każda niepokojąca zmiana zauważona na wczesnym etapie,  może zostać całkowicie wyleczona.

Zapraszamy do Centrum Zdrowia Kobiet Urovita. Nasza kompleksowa opieka nad kobietami zakłada profilaktykę, diagnostykę i leczenie chorób kobiecych. Wśród naszych poradni znajduje się między innymi poradnia: ginekologiczna, ginekologiczno-onkologiczna i psychodietetyczna.