Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Dla kogo jest rehabilitacja urologiczna?

Dla kogo jest rehabilitacja urologiczna?

Układ moczowy jest tak zbudowany,  że aby działał muszą korespondować ze sobą mięśnie i narządy wewnętrzne.
Okazuje się, że mięśnie zlokalizowane w obrębie układu moczowego i rozrodczego mają ogromne znaczenie nie tylko dla ich właściwego funkcjonowania, ale również dla Twojego komfortu.

Gdy jesteś po menopauzie, albo urodziłaś dziecko/dzieci, Twoje mięśnie dna miednicy osłabiają się, obniża się pęcherz moczowy, a także coraz częściej występuje zjawisko nietrzymania moczu. Proponujemy Ci rehabilitację uroginekologiczną, która jest rozwiązaniem, gdy masz:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu
  • nocne nietrzymanie moczu
  • obniżanie się pęcherza
  • obniżanie narządów rodnych
  • bóle menstruacyjne
  • bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa
  • zbyt luźną pochwę
    lub inne dolegliwości ze strony układu moczowego

Na czym polega rehabilitacja uroginekologiczna?
To przede wszystkim ćwiczenie mięśni dna miednicy, zwieraczy odbytu i cewki moczowej. Ćwiczenie tych mięśni jest ogromnie ważne, gdyż nie tylko daje Ci bezpieczny hamak dla Twoich narządów rodnych, ale również utrzymuje prawidłową postawę ciała i daje podporę dla Twojego kręgosłupa, który przecież tak często woła o pomoc. Tyle mówi się o leczeniu wad postawy u dzieci, a nikt nie wspomina, że wady postawy dotyczą większości kobiet, które rodziły!

Nasi fizjoterapeuci są specjalistami w rehabilitacji uroginekologicznej, wciąż pogłębiając swoją dziedzinę nowymi szkoleniami, gdyż medycyna rozwija się tak szybko, że znacznie łatwiej i w krótszym czasie możemy pomóc naszym Pacjentom zwalczyć krępujące dolegliwości.

Porozmawiaj o tym problemie ze swoją przyjaciółką, mamą, siostrą. Zobaczysz, że nie jesteś w tym sama, a wzajemne wsparcie przyniesie Wam ogromne korzyści.
Zajęcia w centrum rehabilitacji UROVITA przebiegają w dyskretnej, komfortowej atmosferze, a każdy z nas zobowiązany jest do utrzymania treści wrażliwych w tajemnicy. Ponadto możesz z nami porozmawiać o wszystkim, co nie daje Ci spokoju, bądź o czym wstydzisz się porozmawiać ze swoim lekarzem.
Okazuje się, że brak stabilnych mięśni dna miednicy skutkuje problemami nawet w życiu intymnym. Warto o siebie zadbać, a nie zadręczać się z powodu dyskomfortu w tej dziedzinie życia.

Zapraszamy na konsultację. Poznajmy się. Pozwól, że pomożemy Ci odzyskać pewność siebie.